Skatos, te panesusies vecā labā tēma.
Iedomājos, varbūt izmest savu viedokli, par sekojošo. Par cik nereti uzpeld arhitektūras un AutoCAD tēma saistībā ar MAC, par cik man ar šiem 2 jēdzieniem maize ir jāpelna ikdienā ne jau pirmo gadu. Tīri tas viss, lai arhitekts sabiedrības viedoklī neizskatās pēc tāda absolūta mākslinieka.
Viss mans tālākais teksts ir vienkārši tāda spriedelēšana par tēmu Arhitektūra un MAC, pamatīgs spams, kas maz attiecas uz topiku, tādēļ kam neinteresē, nejūtaties traucēti un ignorējiet šo visu.
Kā Aheadx teica: "Mans viedoklis par Mac ir vienkarsh, ja es butu dizainers, arhitekts, fotografs, vai kas tamlidzigs, tad darbam noteikti ka butu kads macpro".
Paštukoju par tiem dizaineriem un arhitektiem un radās kāds domu grauds.
Nejaukšos pie citiem māksliniekiem, kas iespējams var strādāt uz jebkā uz kā grib, pie nosacījuma, ka viņi ir šo projektu sākums un gals, tā teikt darbojas tur no A-Z, neiesaistot masu citu speciālistu, kam būs jāturpina darbs ar viņu veidoto materiālu. Bet ar arhitektiem un nopietnākiem dizaineriem nereti ir nedaudz cits stāsts, tieši dēļ kā arī šie ļaudis ievērojami bāzējas uz Win sistēmām. Nopietns iemesls ir AutoCAD, un saistītie Autodesk softi, kas pavisam vienkārši te ir industrijas standarts. Un nevis tādēļ, ka kādam te patīk interfeiss vai brendi, ātrdarbība vai stabilitāte vai citi salīdzinoši mazsvarīgi nieki, bet tādēļ, ka AutoCAD ir lielais spēlētājs līgā, kurš ir daudzu gadu laikā uzlabots un izveidots par diezgan pilnvērtīgu produktu, kas spēj sadarboties ar vairumu citām nopietnām programmām un atbalsta nepieciešamos failu formātus, lai šo darbu varētu importēt/exportēt uz faktiski visu nepieciešamo softu ar kuru kāds kaut kur citur ir sadomājis strādāt. Jo nevienu normālu projektu neizstrādā 1 arhitekts no sākuma līdz galam, tur ir iesaistīta masa ar dažādu jomu speciālistiem gan pirms gan pēc viņa, kuri vairumā gadījumu strādā atsevišķos kantoros un viens otru pat sejā redzējuši nav. Tieši tādēļ te 1. nosacījums ir lai šo darbu vārētu pārņemt nākamās jomas cilvēki (bieži pat procesa vidū) un turpināt izstrādāt savas sadaļas projektam bez īpašas ņemšanās ar visādām konvertācijām utt, kas sarežģī dzīvi un pazaudē lielu daļu no vērā ņemamām opcijām. Nevienam te neinteresē uz kā kurš strādā, svarīgi ir tas, lai izdarītais ir atbilstošs vispārpieņemtām normām, tīri tādēļ, lai nesarežģītu darbu, kas jau tā nav starp vienkāršajiem. Tīri no prakses starp krietnu bariņu arhitektu u.c. saistīto profesiju pārstāvjiem ar ko strādāju tikai ļoti maza daļa izmanto MAC sistēmu vai kaut ko citu bez Win. Un diemžēl parasti vairums visādas ķibeles nāk taisni no šiem "pionieriem". Te arī ir morāle - lieto ko gribi, ja vari nodrošināt visam pārējam baram pieņemamu rezultātu. Ja strādā viens pats, tad nav nekam jāadaptējas.
No mana skata punkta, starp inženieriem, es personīgi nopietni un līdz galam nevaru strādāt uz nekāda laptopa vispār. Viss ko tev dod laptops ir iespēja kaut ko padarīt ārpus savas darba vietas ceļā, ar krietnu sistēmas jaudas zudumu, ja tas ir vajadzīgs. Visādi citādi neviens MACBooks un nekas cits pārnēsājams nav pietiekami stiprs šim teroram. Te ir arī softi, kuri vēsā mierā spēj nokaut kastes, ja tās nespēj pavilkt to visu. Dzelži tiek griezti uz max. ko tie ir spējīgi konstanti. Un darbs tik un tā ar serveru palīdzību ir pieejams no jebkuras vietas, kur ir kompis un nets, takā atkrīt vajadzība staipīt hlamu apkārt. Bet MAC priekš mums neko vērā ņemamu vispār nav izveidojis.
Kādēļ minēju interfeisu, brendus, ātrdarbību vai stabilitāti pie niekiem. Jo brendi kā tādi augstā vērtē ir materiālisma mocītiem mietpilsoņiem. Interfeiss ir lieta, pie kā pierod un iemācās strādāt vajadzības gadījumā. Ātrdarbība un stabilitāte ir jebkurai normālai kārtībā uzturētai sistēmai, kas ir speciāli veidota konkrētā darba veikšanai, ja vien rokas nav galīgi līkas vai maks par plānu. Izņēmumi protams arī pastāv.
Bieži vienkārši izskatās, ka kompis mūsdienās jau ir tā integrējies cilvēcē, ka tiek mīlēts, kā ģimenes loceklis. Nereti piemirstās, ka tā kaste ir instruments, kas ir paredzēts konkrēta darba veikšanai, un katram konkrētam darbam ir savi instrumenti. Jo nopietnāks darbs, jo nopietnāki instrumenti. Neviens neiet ar kuvaldu pulksteņus labot.
|