... aizdomājos par Tavu jautājumu, un mēģināšu izstāstīt, kā viss veidojas manos darbos.
Parasti man galvā virmo kāda tēma, vai melodija, kuru pēc iespējas ātrāk cenšos atskaņot uz sintezatora. ''Dragāju'' šo vārsmu uz sintiņa neskaitāmas reizes, improvizēju, līdz kamēr izveidojas kas vairāk. Tad izvērtēju, kas varētu būt kā ''main theme'', kas kā piedziedājums. Citreiz tas var būt citādāk, kad apvienoju kopā dažādas galvā virmojošas tēmas. Pamatā sanāk divas melodijas, kura viena no tām ir pamattmelodija, otra kā piedziedājums. Tās konkrēti ''sākas'' un ''beidzas''. Parasti, lai tās sasaistītu kopā, izveidoju vēl kādu ''salaiduma'' meldiņu. Ar takts garumiem vajadzētu tikt skaidrībā jau paša skaņdarba koncepcijas būvēšanas stadijā. Ņemu papīra lapu (jā, tieši tā), un uzzīmēju sava skaņdarba koncepciju (shēmu), atkarībā no tā, ko gribu izveidot, un kas ''skan'' galvā! Cenšos savu garadarbu uzbūvēt tā, lai tas būtu kā stāsts, kuram ir sākums (ievads), kas mums stāsta par notiekošo, liek mums to ''izdzīvot'' ar visām emocijām, nonākot līdz kādam atrisinājumam (kulminācijai), un kas galu galā arī beidz mums vēstīt šo stāstu - nobeigumu (koda).
Esmu vienmēr pieturējies pie šāda ''sava modeļa'', un līdz ar to nesanāk nekādi ''melodiju haosi''. Ja arī nākas piemeklēt vārdus, tad arī nav nekādu grūtību to izdarīt, par cik viss ir pārdomāts.
... ienāca prātā kāda doma - zinu ka Tu raksti pārsvarā (iespējams ka tikai) instrumentālu mūziku. Pamēģini paņemt kādu dzejoli, tekstu, vai ko tml., un pamēģini uzrakstīt kādu darbu, vadoties no tiem. Izvēlies vairākus pantiņus, kas skanēs kā pamattēma, kura neplūdīs kaut kā bezjādzīgi, bet ar katru pantiņu periodiski atkārtosies, tad kādu pantiņu, kas būs kā piedziedājums.
... nu kaut kā tā.
... protams, viss ko rakstīju, tas viss ir ''tīri'' no manis ...
PEACE
